ضرورت استفاده از بالش طبی


این موضوع بسیار مهم است که گردن شما در هنگام خواب در راستای صحیحی قرار داشته و به خوبی از آن پشتیبانی شود و بدین منظور، استفاده از بالش مناسب  ضروری است. بدون استفاده از بالش مناسب، به ساختارهای ظریف و حساس گردن فشار وارد می‌شود که این امر موجب تشدید مشکلات گردنی شما و درد و خشکی گردن در طول روز می‌شود. علاوه بر علایق شخصی، عادات چگونه خوابیدن شما و راحتی شما در هنگام خواب از جمله ملاحظات مهم در انتخاب بالش مناسب هستند. هر پشتی که انتخاب می‌کنید باید آنقدر انعطاف‌پذیر باشد که با حالت بدن، تغییر حالت بدهد و با بدن انطباق پیدا کند. این طور نیست که بدن شما با حالت پشتی منطبق شود.

به دلایل مختلفی می‌توان از بالش طبی استفاده نمود. برخی از افراد متوجه می‌شوند که یکی از این بالش‌های طبی به طور کامل و ایده آل با فرم بدن و سبک خوابیدن آن‌ها انطباق دارد و یا این که یکی از این بالش‌های طبی برای آن‌ها به راحتی ابر و آسودگی خوابیدن روی ابرها است. سایر افراد ممکن است به گردن درد دچار باشند که این گردن درد معمولا بر اثر هیپولوردوز گردن
 (کم بودن قوس پشت گردن) ایجاد می‌شود.

هرچند به نظر می‌رسد که بالش‌های طبی گروه محدود و کوچکی از چند نوع بالش هستند، اما تنوع بسیار گسترده‌ای از این بالش‌ها وجود دارد. هدف از استفاده از بالش طبی این است که سر شما در هنگام خوابیدن در موقعیت طبیعی و صحیح قرار بگیرد. زمانی که می‌خواهید بهترین بالش مناسب برای خود را پیدا کنید به ویژگی‌های بالش، جنس بالش و سبک خوابیدن خودتان توجه کنید.